Správa

Výhra: Našej petícii vláda SR vyhovuje - Slovensko odmieta dereguláciu nových GMO

08.06.24 07:31
Kategória: Úvodná stránka

Mail od nášho čestného člena

Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO :

Vážený signatár, vyhrávame.

Aj vďaka Vám súčasná vláda SR vyhovela našej požiadavke, petícii a posledne aj hromadnej pripomienke. Slovensko odmieta uvoľňovanie/dereguláciu nových GMO.

Do svojho stanoviska MPRV SR okrem iného uviedlo, že Slovensko požaduje zachovanie regulácie nových GMO podľa súčasne platnej EÚ legislatívy, čím de facto odmieta ich uvoľnovanie/dereguláciu a vyhovuje našej požiadavke. To potvrdili aj v odpovedi na petíciu.

V stanovisku vyzdvihli aj naše občianske hnutie, ktorého ste súčasťou aj Vy.  Tešíme sa, že táto vláda vníma a reaguje na naše spoločné a pre Slovensko užitočné aktivity.

Stanovisko SR tak patrí medzi najsilnejšie z celej EÚ. Patríme však len k málo krajinám EÚ, ktoré nateraz silné pokusy o dereguláciu nových GMO v rámci EÚ zablokovali. Je to krehké víťazstvo. Stačí, keď jedna krajina cúvne a  dereguláciu už asi nič nezastaví. Pritom samotnú súčasnú legislatívu treba ešte sprísniť, nie oslabovať pre nové GMO.

Zostávame bdelí, čert nikdy nespí.

Viac v tomto článku: https://slovenskobezgmo.org/<wbr />2024/05/15/ministerstvo-<wbr />vyhovuje-obcanom-a-odmieta-<wbr />deregulaciu-gmo/

S pozdravom a  s vďakou za spoluprácu

Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO. Vďaka patrí aj celému  petičnému výboru.


Viac nájdete na:
www.slovenskobezgmo.org